Aukcja nr 63

USD/PLN: 3.930 | EUR/PLN: 4.320 | data: 27-02-2016
Jesteś w: A63  MONETY ZAGRANICZNE
873 AUSTRIA / Rudolf II 1576-1612
talar 1585, Budweis; Dav. 8080, Voglh. 93/II, Dietiker 379, Halacka Typ 423; srebro 28.79 g, małe uszkodzenie na obrzeżu, ale przyzwoity stan zachowania
1 000 zł
3 400 zł
874 AUSTRIA / Rudolf II 1576-1612
talar 1603, Ensisheim; Voglh. 95/I (ale nie notuje tego typu popiersia z datą), Dav. 3033; srebro 28.30 g, nieco podrapany portret, ale przyzwoity stan zachowania, rz..
750 zł
1 100 zł
875 AUSTRIA / Ferdynand II 1619-1637
talar 1624, Wiedeń, mincerz Matthias Fellner von Feldegg; Voglh. 154/II (ale bez znaku menniczego nad popiersiem), Her. 370d, Dav. 3078; srebro 28.67 g, moneta umyta
III/III+
VF/VF+
1 000 zł
825 zł
876 AUSTRIA / Ferdynand II 1619-1637
talar 1632 KB, Krzemnica; Dav. 3129, Her. 575, Huszar 1179, Voglh. 142; srebro 28.51 g, minimalne pęknięcie krążka na obrzeżu, ale ładny blask menniczy w tle
II-/III+
EF-/VF+
1 500 zł
1 250 zł
877 AUSTRIA / arcyksiążę Ferdynand Karol 1632-1662
dwutalar bez daty (ok. 1654), Hall; Dav. 3363, M.-T. 512; srebro 58.80 g, minimalne uderzenie na rancie, ale wyśmienicie zachowany, rzadki w tym stanie zachowania
7 000 zł
0 zł
878 AUSTRIA / Leopold I 1657-1705
talar 1690 KB, Krzemnica; Dav. 3261, Voglh. 225/IV, Her. 731, Huszár 1372, CNA 73-i-9; srebro 28.64 g, minimalne pęknięcia krążka, ale bardzo ładnie zachowany, patyna
II/II+
EF/EF+
1 750 zł
1 400 zł
879 AUSTRIA / Leopold I 1657-1705
talar 1695, Wiedeń; Dav. 3229, Voglh. 234/V, Her. 595; CNA 84-a-7; srebro 28.34 g, ślad po usuniętej zawieszce, patyna
III/III+
VF/VF+
1 250 zł
0 zł
880 AUSTRIA / Karol VI 1711-1740
srebrna odbitka dukata z 1723 roku wybita z okacji koronacji Karola na króla Czech; Aw: Korona i napis CAROLUS VI ROM IMP ...; Rw: Kula ziemska wśród obłoków, CONSTAN..
150 zł
190 zł
881 Zakon Krzyżacki w Mergentheim / arcyksiąże Maksymilian I 1590-1618
potrójny talar 1614, Hall; Dav. 5854, Dudik 199, Neumann 106, M.-T. 412 var.; srebro 86.93 g, przyzwoicie zachowany i rzadki
III/III+
VF/VF+
10 000 zł
0 zł
882 Zakon Krzyżacki w Mergentheim / arcyksiąże Maksymilian I 1590-1618
podwójny talar 1614, Hall; Dav. 5854, Dudik 199, Neumann 107, M.-T. 412; srebro 57.07 g, ładnie zachowany, typowa dla tych monet niewielka wada krążka, patyna
3 000 zł
2 400 zł
883 Salzburg - arcybiskupstwo / Guidobald Graf Thun i Hohenstein 1654-1668
6 dukatów 1655; Fr. 770, Zöttl 1746, Probszt - nie notuje; złoto 20.66 g, odmiana średnicy 36 mm, małe ryski w tle, ale ładnie zachowane i bardzo rzadkie
45 000 zł
0 zł
884 DANIA / Krystian IV 1588-1648
1 marka 1613, znak menniczy: rozetka z hakami; Hede 99A, przyzwoity stan zachowania
250 zł
400 zł
885 DANIA / Krystian IV 1588-1648
1 marka 1617, znak menniczy: trójlistny kwiatek; Hede 99C; przyzwoity stan zachowania
250 zł
280 zł
886 FINLANDIA / Mikołaj II 1894-1917
20 marek 1913-S; Bitkin 391, Fr. 3, Kazakov 455; złoto, moneta w pudełku firmy PCGS z oceną MS64, pięknie zachowana
2 000 zł
1 700 zł
887 FRANCJA / Henryk IV Bourbon 1589-1610
ecu d’or au soleil 1608 B, Rouen; Aw: Ukoronowana tarcza z trzema liliami; Rw: Krzyż utworzony z lilii; Duplessy 1201A, Fr. 392; złoto 3.35 g, bardzo rzadka moneta pi..
10 000 zł
12 000 zł
888 FRANCJA / Ludwik XIV 1643-1715
louis d’or juvénile à la tête nue 1668 A, Paryż; Fr. 423, Duplessy 1428, Gad. 247, Droulers 366; złoto 6.75 g, bardzo ładne, rzadkie w tym stanie zachowania
II/II+
EF/EF+
6 000 zł
8 500 zł
889 GRECJA / Otto Bawarski 1832-1862
5 drachm 1833, Monachium; Dav. 115, Divo 10a, KM 20; patyna
600 zł
1 100 zł
890 NIDERLANDY HISZPAŃSKIE / Filip IV 1621-1665
Brabancja, patagon 1633, Antwerpia; Delm. 293, Dav. 4462; srebro 27.83 g, bez pęknięć, dość równo wybity mimo nierówności krążka, bardzo ładnie zachowany jak na ten t..
250 zł
350 zł
891 NIDERLANDY HISZPAŃSKIE / Filip IV 1621-1665
Brabancja, patagon 1646, Antwerpia; Delm. 293, Dav. 4462; srebro 27.95 g, uderzenie na rancie, ale bez pęknięć, dość równo wybity mimo nierówności krążka, bardzo ładn..
250 zł
500 zł
892 NIDERLANDY HISZPAŃSKIE / Filip IV 1621-1665
Brabancja, patagon 1651, Antwerpia; Delm. 293, Dav. 4462; srebro 27.86 g, bez pęknięć, dość równo wybity mimo nierówności krążka, bardzo ładnie zachowany jak na ten t..
250 zł
500 zł