Aukcja nr 63
USD/PLN: 3.930 | EUR/PLN: 4.320 | data: 27-02-2016
873 | AUSTRIA / Rudolf II 1576-1612 talar 1585, Budweis; Dav. 8080, Voglh. 93/II, Dietiker 379, Halacka Typ 423; srebro 28.79 g, małe uszkodzenie na obrzeżu, ale przyzwoity stan zachowania |
III VF |
1 000 zł 3 400 zł
874 | AUSTRIA / Rudolf II 1576-1612 talar 1603, Ensisheim; Voglh. 95/I (ale nie notuje tego typu popiersia z datą), Dav. 3033; srebro 28.30 g, nieco podrapany portret, ale przyzwoity stan zachowania, rz.. |
III VF |
750 zł 1 100 zł
875 | AUSTRIA / Ferdynand II 1619-1637 talar 1624, Wiedeń, mincerz Matthias Fellner von Feldegg; Voglh. 154/II (ale bez znaku menniczego nad popiersiem), Her. 370d, Dav. 3078; srebro 28.67 g, moneta umyta |
III/III+ VF/VF+ |
1 000 zł 825 zł
876 | AUSTRIA / Ferdynand II 1619-1637 talar 1632 KB, Krzemnica; Dav. 3129, Her. 575, Huszar 1179, Voglh. 142; srebro 28.51 g, minimalne pęknięcie krążka na obrzeżu, ale ładny blask menniczy w tle |
II-/III+ EF-/VF+ |
1 500 zł 1 250 zł
877 | AUSTRIA / arcyksiążę Ferdynand Karol 1632-1662 dwutalar bez daty (ok. 1654), Hall; Dav. 3363, M.-T. 512; srebro 58.80 g, minimalne uderzenie na rancie, ale wyśmienicie zachowany, rzadki w tym stanie zachowania |
I- UNC- |
7 000 zł 0 zł
878 | AUSTRIA / Leopold I 1657-1705 talar 1690 KB, Krzemnica; Dav. 3261, Voglh. 225/IV, Her. 731, Huszár 1372, CNA 73-i-9; srebro 28.64 g, minimalne pęknięcia krążka, ale bardzo ładnie zachowany, patyna |
II/II+ EF/EF+ |
1 750 zł 1 400 zł
879 | AUSTRIA / Leopold I 1657-1705 talar 1695, Wiedeń; Dav. 3229, Voglh. 234/V, Her. 595; CNA 84-a-7; srebro 28.34 g, ślad po usuniętej zawieszce, patyna |
III/III+ VF/VF+ |
1 250 zł 0 zł
880 | AUSTRIA / Karol VI 1711-1740 srebrna odbitka dukata z 1723 roku wybita z okacji koronacji Karola na króla Czech; Aw: Korona i napis CAROLUS VI ROM IMP ...; Rw: Kula ziemska wśród obłoków, CONSTAN.. |
150 zł 190 zł
881 | Zakon Krzyżacki w Mergentheim / arcyksiąże Maksymilian I 1590-1618 potrójny talar 1614, Hall; Dav. 5854, Dudik 199, Neumann 106, M.-T. 412 var.; srebro 86.93 g, przyzwoicie zachowany i rzadki |
III/III+ VF/VF+ |
10 000 zł 0 zł
882 | Zakon Krzyżacki w Mergentheim / arcyksiąże Maksymilian I 1590-1618 podwójny talar 1614, Hall; Dav. 5854, Dudik 199, Neumann 107, M.-T. 412; srebro 57.07 g, ładnie zachowany, typowa dla tych monet niewielka wada krążka, patyna |
3 000 zł 2 400 zł
883 | Salzburg - arcybiskupstwo / Guidobald Graf Thun i Hohenstein 1654-1668 6 dukatów 1655; Fr. 770, Zöttl 1746, Probszt - nie notuje; złoto 20.66 g, odmiana średnicy 36 mm, małe ryski w tle, ale ładnie zachowane i bardzo rzadkie |
45 000 zł 0 zł
884 | DANIA / Krystian IV 1588-1648 1 marka 1613, znak menniczy: rozetka z hakami; Hede 99A, przyzwoity stan zachowania |
III VF |
250 zł 400 zł
885 | DANIA / Krystian IV 1588-1648 1 marka 1617, znak menniczy: trójlistny kwiatek; Hede 99C; przyzwoity stan zachowania |
III VF |
250 zł 280 zł
886 | FINLANDIA / Mikołaj II 1894-1917 20 marek 1913-S; Bitkin 391, Fr. 3, Kazakov 455; złoto, moneta w pudełku firmy PCGS z oceną MS64, pięknie zachowana |
I UNC |
2 000 zł 1 700 zł
887 | FRANCJA / Henryk IV Bourbon 1589-1610 ecu d’or au soleil 1608 B, Rouen; Aw: Ukoronowana tarcza z trzema liliami; Rw: Krzyż utworzony z lilii; Duplessy 1201A, Fr. 392; złoto 3.35 g, bardzo rzadka moneta pi.. |
10 000 zł 12 000 zł
888 | FRANCJA / Ludwik XIV 1643-1715 louis d’or juvénile à la tête nue 1668 A, Paryż; Fr. 423, Duplessy 1428, Gad. 247, Droulers 366; złoto 6.75 g, bardzo ładne, rzadkie w tym stanie zachowania |
II/II+ EF/EF+ |
6 000 zł 8 500 zł
889 | GRECJA / Otto Bawarski 1832-1862 5 drachm 1833, Monachium; Dav. 115, Divo 10a, KM 20; patyna |
600 zł 1 100 zł
890 | NIDERLANDY HISZPAŃSKIE / Filip IV 1621-1665 Brabancja, patagon 1633, Antwerpia; Delm. 293, Dav. 4462; srebro 27.83 g, bez pęknięć, dość równo wybity mimo nierówności krążka, bardzo ładnie zachowany jak na ten t.. |
II- EF- |
250 zł 350 zł
891 | NIDERLANDY HISZPAŃSKIE / Filip IV 1621-1665 Brabancja, patagon 1646, Antwerpia; Delm. 293, Dav. 4462; srebro 27.95 g, uderzenie na rancie, ale bez pęknięć, dość równo wybity mimo nierówności krążka, bardzo ładn.. |
II- EF- |
250 zł 500 zł
892 | NIDERLANDY HISZPAŃSKIE / Filip IV 1621-1665 Brabancja, patagon 1651, Antwerpia; Delm. 293, Dav. 4462; srebro 27.86 g, bez pęknięć, dość równo wybity mimo nierówności krążka, bardzo ładnie zachowany jak na ten t.. |
II- EF- |
250 zł 500 zł