Aukcja nr 59

USD/PLN: 3.640 | EUR/PLN: 4.180 | data: 14-02-2015
Jesteś w: A59  ŚREDNIOWIECZE
145 KOLEKCJA MONET POMORZA
Szczecin, wit XIV/XV w., Aw: Głowa orła w koronie w lewo w tarczy na tle krótkiego krzyża SIT LAVS DEO PATRI, Rw: Gryf kroczący w lewo, MONETA STETINEN, Dbg-P. 251a, ..
250 zł
500 zł
146 KOLEKCJA MONET POMORZA
Szczecin, kwartnik XV/XVI w., Aw: Głowa orła w lewo, STETIN MO, Rw: Gryf kroczący w lewo, Dbg-P. 255a, Kop. 8563b (R3), 0.35 g
150 zł
150 zł
147 KOLEKCJA MONET POMORZA
Słupsk, denar XIV/XV w., Aw: Trzy fale, Rw: Gryf kroczący w lewo, Dbg-P. 258, Bfd Gr.Zarnow str. 154, Kop. 8495 (R5), 0.33 g, ładnie zachowany
125 zł
140 zł
148 KOLEKCJA MONET POMORZA
Słupsk, denar XIV/XV w., Aw: Trzy fale, Rw: Gryf kroczący w lewo, Dbg-P. 258, Bfd Gr.Zarnow str. 154, Kop. 8495 (R5), 0.32 g, wykruszenie-dziurka, ciemna patyna
125 zł
149 KOLEKCJA MONET POMORZA
Strzałów, wit XIV w., Aw: Grot strzały MONETA SVNDENSIS, Rw: Krzyż, grot strzały w kącie krzyża, DEVS IN NOMINE TVO, Dbg-P. 259, Kop. 8518a (R), 1.36 g
200 zł
220 zł
150 KOLEKCJA MONET POMORZA
Uznam, denar XV w., Aw: Hełm z pióropuszem w lewo, Rw: Gryf kroczący w lewo, Dbg-P. 320, Bfd Gr.Zarnow str. 155, Kop. 8585 (R4), 0.25 g
125 zł
270 zł
151 KOLEKCJA MONET POMORZA
Wołogoszcz, denar XIV w., Aw: Dwa skrzyżowane klucze z piórami w lewo, Rw: Gryf kroczący w lewo, Dbg-P. 321, Kop. 4835 (R8), Dbg-BB. 361, 0.27 g, patyna, bardzo rzadkie
IV
F
125 zł
105 zł
152 KOLEKCJA MONET POMORZA
Wołogoszcz, brakteat XIII/XIV w., Dwa skrzyżowane klucze z piórami na zewnątrz, promieniste linie poza wałem otokowym, Dbg-P. 497, Kop. 4833 (R7), 0.25 g, ładnie zach..
750 zł
600 zł
153 KOLEKCJA MONET POMORZA
Gryfia, brakteat XIV w., Głowa w koronie na wprost, promieniste linie poza wałem otokowym, Dbg-P. 501, Kop. 8466 (R5), 0.48 g, małe wykruszenie, patyna
200 zł
165 zł
154 KOLEKCJA MONET POMORZA
Mściwój II 1266-1294, brakteat, mennica Gdańsk?, Kotwica, Kopicki 215 (R6), 0.17 g, ciemna patyna
400 zł
420 zł
155 KOLEKCJA MONET POMORZA
Brandenburgia, Fryderyk II 1440-1470, kwartnik bez daty, Królewiec, Aw: Gryf kroczący w lewo, Rw: Głowa orła w lewo, wokoło napis, Bfd Brand. II 27, Kop. 4884 (R4), 0..
IV
F
800 zł
800 zł
156 KOLEKCJA MONET POMORZA
Strzałów, wit bez daty (późne, już renesansowe liternictwo wskazuje na lata ok. 1520), Aw: Grot strzały, MONETA NOVA SVND, Rw: Krzyż poprzeczkami na końcach ramion, k..
150 zł
280 zł
157 KOLEKCJA MONET POMORZA
Strzałów, wit bez daty (styl i liternictwo późnogotyckie wskazują na lata ok. 1510), Aw: Grot strzały, MONETA NOVA SVND, Rw: Krzyż z poprzeczkami na końcach ramion, D..
150 zł
220 zł
158 KOLEKCJA MONET POMORZA
Brandenburgia, Ludwik I Stary 1323-1351, denar 1323-1345, Dbg-BB. 199, 0.67 g
125 zł
110 zł
159 KOLEKCJA MONET POMORZA
Brandenburgia, Ludwik II 1352-1365, denar (kwartnik), Spandau, Aw: Margrabia z dwiema chorągwiami, Rw: Dwa łuki odwrócone od siebie, w łukach trójliście, Dbg-BB 238, ..
125 zł
160 KOLEKCJA MONET POMORZA
Brandenburgia, denar (vinkenauge), 3. ćwierć XIV w., Aw: Trzy łuki połączone wierzchołkami, na każdym wierzchołku lilia, w trzech polach głowy gryfów, Rw: Orzeł heral..
600 zł
650 zł
161 Księstwo szczecińskie / Jan Fryderyk i Ernest Ludwik 1569-1592
szerf 1581, Szczecin, Aw: Napis i data, Rw: Gryf w lewo, Hildisch 16, Gib.-Wit. P.81.4.a (R3) - ale gryf bez korony, krążek wycięty z krawędzi blaszki
150 zł
320 zł
162 Księstwo szczecińskie / Jan Fryderyk 1569-1600
szerf 1591, Szczecin, Aw: Napis, Rw: Gryf w lewo i skrócona data 91 Hildisch 22, Gib.-Wit. IF.91.1.a (R)
125 zł
120 zł
163 Księstwo szczecińskie / Filip II 1606-1618
goldgulden okolicznościowy 1618, Szczecin, Aw: Popiersie księcia i napis wokoło PHILIPPVS II DVX STETIN POMER, Rw: Napis SOLI / DEO GLO / RIA, złoto 3.14 g, Hildisch ..
12 500 zł
12 500 zł
164 Księstwo szczecińskie / Filip II 1606-1618
Filip II 1606-1618, grosz 1616, Szczecin, Hildisch 64, bardzo ładnie zachowane z dużym blaskiem menniczym
125 zł
330 zł