Aukcja nr 59

USD/PLN: 3.640 | EUR/PLN: 4.180 | data: 14-02-2015
Jesteś w: A59  ŚREDNIOWIECZE
65 Lüneburg / Bernhard I 973-1011
denar, Dłoń opatrzności na tle krzyża, wokoło napis, Rw: Krzyż, wokoło napis, Dbg 590, Kluge 240, Jesse 1b, srebro 0.94 g, gięty
III-
VF-
200 zł
180 zł
66 Lüneburg / Bernhard II 1011-1059
denar, Aw: Krzyż kawalerski, wokoło napis, Rw: Krzyż, wokoło napis, Dbg 589, Kluge 239, srebro 1.24 g, gięty
100 zł
67 Saksonia / Biskupi sascy
denar krzyżowy (naśladownictwo typu deventerskiego), I poł. XI w., Aw: Półksiężyc z krzyżem w środku i litera A, niżej leżące odwrócone i przekreślone S, z lewej łuk,..
150 zł
120 zł
68 Saksonia / Otto III 983-1002
zestaw denarów typu OAP, X-XI w., Dbg 1167, Kluge 44, razem 5 sztuk, gięte
III/III+
VF/VF+
500 zł
550 zł
69 Saksonia / Biskupi sascy
zestaw denarów krzyżowych XI w., Aw: Kapliczka, Rw: Krzyż kawalerski, Gum-CNP typ II, razem 2 sztuki, gięte, jeden pęknięty
200 zł
70 Saksonia / Biskupi sascy
zestaw denarów krzyżowych XI w., Aw: Krzyż prosty z kółkami, Rw: Krzyż kawalerski, Dbg 1347, Gum.CNP typ VI, Str. 23, razem 3 sztuki
250 zł
300 zł
71 Esslingen / Henryk II 1002-1024
denar, Aw: Popiersie w prawo, HEINRCVS, Rw: Dłoń opatrzności, fragment SVITALIS, Dbg 951, Kluge 84, srebro 0.99 g, gięty
1 000 zł
1 100 zł
72 Konstancja / Otto III 983-1002 lub Henryk II 1002-1024
obol, Aw: Fasada kościoła z czterema kolumnami, Rw: Krzyż z poprzeczkami, Dbg 1838, srebro 0.41 g, bardzo rzadki
400 zł
360 zł
73 Straßburg / Henryk II 1002-1024
denar, Aw: Korona, Rw: Napis w formie krzyża ARGENTINA, w kątach łuki z gwiazdami, Dbg 915, Kluge 80, srebro 1.13 g, gięty, patyna
200 zł
460 zł
74 Straßburg / Henryk II 1002-1024
denar, Aw: Głowa w koronie radialnej w prawo, Rw: Kapliczka karolińska, Dbg 916, srebro 1.16 g, gięty
300 zł
600 zł
75 Magdeburg / Magdeburg- arcybiskupstwo
brakteat z przełomu XII/XIII w. ; Popiersie św. Maurycego na wprost, na nim wsparta na dwóch kolumnach arkada z trzema kopulastymi wieżami, w otoku legenda od prawej ..
600 zł
750 zł
76 Magdeburg / Magdeburg- arcybiskupstwo
Magdeburg- arcybiskupstwo, brakteat 1200-1210; Święty Maurycy w zbroi z podniesionym do góry mieczem i chorągwią i napis w otoku, MAVRICIVS DVX, srebro 0.83 g, 24 mm
500 zł
550 zł
77 POLSKA / Bolesław Chrobry 992-1025
denar z kapliczką, przed 1006 r., Aw: Smukła kapliczka, Rw: Zaledwie widoczny fragment krzyża i kulek w polach, srebro 0.91 g, WN (2006), Mateusz Bogucki - Nieznana h..
35 000 zł
78 POLSKA / Bolesław Chrobry 992-1025
denar typu MOGILNO, Aw: Krzyż z ozdobnikami w kątach: klin, kółko, klin oraz potrójne kulki, wokoło napis + BOLEZLΛVS DVX, Rw: Dach kaplicy zwieńczonej krzyżem kawale..
40 000 zł
60 000 zł
79 POLSKA / Bolesław Chrobry 992-1025
denar typu Princes Polonie, Aw: Ptak, Rw: Krzyż z kółkami i kulkami w kątach, Str. 7, Such. IX, Gum-H. 3, Gum-P. 2, srebro 0.51 g, słabo odbity awers, typ zbarbaryzow..
5 000 zł
5 500 zł
80 POLSKA / Bolesław Chrobry 992-1025
jednostronny denar typu Princes Polonie, Krzyż z kółkami i kulkami w kątach, wokoło widoczny fragment legendy otokowej, Str. 7, Such. IX, Gum-H. 3, Gum-P. 2, srebro 1..
8 000 zł
81 POLSKA / Bolesław Chrobry 992-1025
Wielkopolska, naśladownictwo denara ratyzbońskiego, Aw: Dach kościoła, pod nim VIDV, wokoło imitacja napisu, Rw: Krzyż prosty z rozszerzonymi końcówkami, w polach kół..
6 000 zł
4 800 zł
82 POLSKA / Bolesław III Krzywousty 1107-1138
Brakteat protekcyjny, Święty Wojciech z pastorałem unosi rękę w geście opieki nad przyklękającym księciem, Str. tabl. XIII, Such. XV/2, srebro 0.22 g, bardzo ładny, r..
3 000 zł
3 800 zł
83 POLSKA / Bolesław III Krzywousty 1107-1138
Denar, Aw: Rycerz przebijający włócznią smoka, Rw: Krzyż patriarchalny, w kątach gwiazdy, Gum.H. 80, Kop. 44 (R2), Str. 39, Such. XIV, srebro 0.48 g
500 zł
550 zł
84 POLSKA / Władysław Wygnaniec 1138-1146
Denar, Aw: Popiersie księcia z mieczem na wprost, w polu Ш, Rw: Popiersie biskupa z pastorałem i bilbią na wprost, srebro Kop. 51 (R1), Str. 42, Such. XVII/1, srebro ..
600 zł
700 zł