Aukcja nr 57

USD/PLN: 2.980 | EUR/PLN: 4.070 | data: 07-06-2014
Jesteś w: A57  ŚREDNIOWIECZE  POLSKA
141 POLSKA / Bolesław IV Kędzierzawy 1146-1173
denar, 1146-1157, Aw: Dwaj książęta siedzący za stołem unoszący wspólnie kielich, Rw: Rycerz stojący na wprost z włócznią i tarczą, srebro 0.53 g, Str. 59, Such. XIX/..
1 000 zł
1 000 zł
142 POLSKA / Leszek Biały 1202-1227 lub następcy
brakteat; Popiersie księcia na wprost ze sterczącymi włosami na głowie, w udrapowanym płaszczu, nad nim dwa łuki, imitacja napisu hebrajskiego (miało być błogosławień..
1 500 zł
1 300 zł
143 POLSKA / brakteaty Polskie z XIII i XIV w.
polskie naśladownictwo brakteata krzyżackiego typu Krzyż grecki”, 2. połowa XIII w., Krzyż prosty, srebro 0.25 g, Paszkiewicz E1.4, Waschinski 17a
300 zł
340 zł
144 POLSKA / brakteaty Polskie z XIII i XIV w.
polskie naśladownictwo brakteata krzyżackiego typu Krzyż grecki”, 2. połowa XIII w., Krzyż prosty, na wale otokowym obwódka perełkowa, srebro 0.28 g, Paszkiewicz E1.3..
300 zł
420 zł
145 POLSKA / brakteaty Polskie z XIII i XIV w.
300 zł
360 zł
146 POLSKA / brakteaty Polskie z XIII i XIV w.
polskie naśladownictwo brakteata krzyżackiego typu Krzyż grecki”, 2. połowa XIII w., Krzyż prosty o rozszerzonych ramionach, w kątach księżyc i gwiazda, srebro 0.26 g..
300 zł
320 zł
147 POLSKA / brakteaty Polskie z XIII i XIV w.
polskie naśladownictwo brakteata krzyżackiego typu Krzyż grecki”, 2. połowa XIII w., Krzyż prosty o rozszerzonych ramionach, w kątach księżyc i gwiazda, srebro 0.22 g..
300 zł
400 zł
148 POLSKA / brakteaty Polskie z XIII i XIV w.
brakteat guziczkowy, koniec XIII w., Lew idący w lewo z głową zwróconą do tyłu i podwiniętym ogonem, srebro 0.14 g, Wieleń 189
300 zł
360 zł
149 POLSKA / brakteaty Polskie z XIII i XIV w.
brakteat guziczkowy, koniec XIII w., korona z krzyżykiem na niej, naśladownictwo monet Krzyżackich, srebro 0.17 g, Wieleń 53, zielona patyna
400 zł
320 zł
150 POLSKA / brakteaty Polskie z XIII i XIV w.
brakteat guziczkowy, XIII/XIV w., Pole podzielone masywną belką, na niej krzyż kawalerski, pod nią łuk lub półksiężyc, w łuku kulka; srebro 0.18 g, brak analogii w sk..
400 zł
600 zł
151 POLSKA / brakteaty Polskie z XIII i XIV w.
brakteat guziczkowy, początek XIV w., Łeb barana w prawo, na kołnierzu promienie, srebro 0.32 g, Przyłęk 16, Lubomia 50
300 zł
650 zł
152 POLSKA / brakteaty Polskie z XIII i XIV w.
brakteat guziczkowy, początek XIV w., Schematyczna głowa ludzka w koronie na wprost, srebro 0.26 g, Przyłęk 14, Lubomia 42
300 zł
420 zł
153 POLSKA / brakteaty Polskie z XIII i XIV w.
brakteat guziczkowy, początek XIV w., Rozeta sześciolistna, wolnowisząca, 0.27 g, Przyłęk 45, Lubomia 59, Kroczyce 13
300 zł
360 zł
154 POLSKA / brakteaty Polskie z XIII i XIV w.
Krakowskie, brakteat guziczkowy, początek XIV w., Gwiazda ośmiopromienna na półksiężycu, srebro 0.23 g, Przyłęk 51, Kroczyce 14
300 zł
420 zł
155 POLSKA / brakteaty Polskie z XIII i XIV w.
Mazowsze, brakteat guziczkowy, koniec XIII w., Trzy krzyże połączone podstawami, srebro 0.17 g, Wieleń 90
300 zł
420 zł
156 POLSKA / brakteaty Polskie z XIII i XIV w.
Wielkopolska, brakteat guziczkowy, 2. połowa XIII w., Głowa z pięcioma najeżonymi włosami na wprost, srebro 0.19 g, Wieleń 209, Sarbsk 16, Slg Friedensburg 1298, Brze..
400 zł
157 POLSKA / brakteaty Polskie z XIII i XIV w.
Wielkopolska, brakteat guziczkowy, koniec XIII w., Brama z siedmioma okrągłymi okienkami i dużym, łukowatym przejazdem, na budynku zatknięta lilia, w przejeździe lite..
300 zł
240 zł
158 POLSKA / Przemysł II 1290-1296 - jako król
Wielkopolska, denar koronny, ok. 1290-1296, Aw: Heraldyczny ukoronowany orzeł na wprost z głową zwróconą w lewo, rozpostartymi skrzydłami (na podobieństwo XIII-wieczn..
5 000 zł
16 000 zł
159 POLSKA / Władysław Łokietek 1288-1320-1333
Krakowskie, brakteat guziczkowy ok. 1305-1320, Dwie wieże o stożkowych dachach, z pojedynczymi oknami, stojące na równej podstawie z trzech połączonych arkad, srebro ..
2 000 zł
1 900 zł
160 POLSKA / Wacław II Czeski 1300-1305
grosz praski, Aw: Korona i napis w podwójnym otoku, Rw: Lew kroczący w lewo i napis w otoku, srebro 3.67 g, piękny
400 zł
850 zł