Aukcja nr 56

USD/PLN: 2.980 | EUR/PLN: 4.120 | data: 01-03-2014
Jesteś w: A56
161 Dolny Śląsk / Henryk I lub Henryk II 1201-1241
brakteat 1. poł. XIII w., Głowa w obwódce, imitacja napisu w otoku, srebro 0.13 g, Fbg 69, plamiasta patyna
750 zł
162 ŚLĄSK / Dolny Śląsk
Obol lub szeroki brakteat zredukowany 2. poł. XIII w., Orzeł heraldyczny z głową zwróconą w lewo, srebro 0.33 g, Fbg. 800, ładny, patyna
300 zł
550 zł
163 Księstwo brzeskie / Bolesław III 1296-1348
kwartnik śląski, men. Brzeg?, Aw: Litera B, wokoło napis, Rw: Korona, wokoło napis, srebro 2.01g, Fbg 342, Gum-H. 328.e, WN 2003, Kluge-Berlin Museum, 48, bardzo ładn..
5 000 zł
7 000 zł
164 WĘGRY / Zygmunt 1387-1437
goldgulden, Aw: Tarcza herbowa, SIGISMVNDI D G R VNGARIE, Rw: Św. Ładysław z halabardą i jabłkiem królewskim na wprost, S LADISLAVS REX, w polach V i K, złoto 3.53 g,..
2 000 zł
1 700 zł
165 WĘGRY / Karol Robert 1307-1342
grosz, Aw: Król siedzący na tronie na wprost, Rw: Hełm z koroną i pióropuszem na tarczy, w polach S i lilia, srebro 3.15 g, Huszár 448
600 zł
500 zł
166 ZAKON KRZYŻACKI
Brakteat 1247-1258, Popiersie rycerza, w lewej dłoni proporzec skierowany ku głowie, z przodu stojąca trójkątna tarcza, po prawej liliowate berło, srebro 0.24 g, BRP ..
3 000 zł
2 400 zł
167 ZAKON KRZYŻACKI
Brakteat 1277-1288, Krzyż na arkadzie, po bokach kulki, u dołu gwiazdka, srebro 0.28 g, BRP Prusy T5.4, jasna patyna
200 zł
220 zł
168 ZAKON KRZYŻACKI
Brakteat 1345-1353, Prostokąt z dwoma krzyżami na przedłużeniach boków, poniżej gwiazdka, srebro 0.25 g, BRP Prusy T12.2
250 zł
200 zł
169 ZAKON KRZYŻACKI / Winrych von Kniprode 1351-1382
półskojec, Aw: Tarcza Wielkiego Mistrza w sześciopłatkowej rozecie, Rw: Krzyż z lilijkami w czteropłatkowej rozecie, srebro 3.06 g, Neumann 3, Voss. §34, rzadki, patyna
1 000 zł
1 100 zł
170 ZAKON KRZYŻACKI / Jan von Tiefen 1489-1497
grosz, MAGS TIOHN SDET FFENI / MONE TADN ORVM PRVS, Voss. §102, bardzo ładnie zachowany i rzadki
500 zł
800 zł
171 ZAKON KRZYŻACKI / Albrecht Hohenzollern 1511-1525
grosz 1524, Królewiec, Voss. 1287, Neumann 40
1 250 zł
1 500 zł
172 ZAKON KRZYŻACKI / Albrecht Hohenzollern 1511-1525
grosz 1525, Królewiec, Voss. 1291, Neumann 40
900 zł
950 zł
173 Zygmunt I Stary 1506-1548
trojak 1539, Gdańsk, Iger G.39.1.e (R1), moneta w pudełku firmy PCGS z oceną MS 62, wyśmienity stan zachowania, patyna
1 500 zł
2 000 zł
174 Zygmunt I Stary 1506-1548
trojak 1539, Gdańsk, Iger G.39.1.m (R1), piękny
1 000 zł
950 zł
175 Zygmunt I Stary 1506-1548
trojak 1539, Gdańsk, Iger G.39.1.m (R1), moneta w pudełku firmy PCGS z oceną MS 62, piękny egzemplarz z miejscową patyną
750 zł
1 600 zł
176 Zygmunt I Stary 1506-1548
trojak 1539, Gdańsk, Iger G.39.1.e (R1), patyna
750 zł
600 zł
177 Zygmunt I Stary 1506-1548
trojak 1539, Gdańsk, Iger G.39.1.e/d (R1) patyna
750 zł
600 zł
178 Zygmunt I Stary 1506-1548
trojak 1539, Gdańsk, Iger G.39.1.m (R1), patyna
500 zł
400 zł
179 Zygmunt I Stary 1506-1548
trojak 1539, Elbląg, Iger E.39.1.d (R2), bardzo ładny, patyna
1 000 zł
2 400 zł
180 Zygmunt I Stary 1506-1548
trojak 1540, Gdańsk, Iger G.40.1.c/e (R1), delikatna patyna
600 zł