Aukcja nr 55

USD/PLN: 3.070 | EUR/PLN: 4.160 | data: 23-11-2013
681 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
3 dukaty (podwójny stanislaus d’or) 1794, Warszawa, Aw: Głowa i napis wokoło STANISLAUS AUG D G REX POL M D L Rw: Tarcza herbowa i napis wokoło AUREUS 1794 POLONIAE, ..
17 500 zł
14 000 zł
682 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
dukat 1792, Warszawa, Aw: Głowa króla w prawo, napis wokoło STANISLAUS AUG D G REX POL M D L, Rw: Napis w wieńcu AUREUS / NUMMUS / POLONIAE / ANNO / 1792, poniżej lit..
12 500 zł
11 000 zł
683 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
talar 1766, Warszawa, popiersie króla w zbroi, bez kropek po COLONIEN i dacie, srebro 27.72 g, Plage 380, Dav. 1618, na rewersie mennicza wada blachy, lekko justowany..
III/III+
VF/VF+
3 500 zł
2 800 zł
684 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
talar 1779, Warszawa, srebro 28.06 g, odmiana bez kropki po dacie, Plage 400, Dav. 1619, minimalnie justowany, nieznacznie uszkodzone obrzeże
3 000 zł
3 200 zł
685 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
talar 1783, Warszawa, srebro 27.97 g, Plage 404, Dav. 1620, nieco rzadszy rocznik, justowany, delikatna patyna
7 000 zł
686 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
talar 1783, Warszawa, srebro 27.94 g, Plage 404, Dav. 1620, justowany, nieco rzadszy rocznik, drobne uszkodzenia na obrzeżu
3 500 zł
3 600 zł
687 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
talar 1784, Warszawa, srebro 27.97 g, Plage 405, Dav. 1620, lekko justowany, patyna
4 000 zł
6 500 zł
688 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
talar 1788, Warszawa, odmiana z krótszym wieńcem, srebro 27.60 g, Plage 407, Dav. 1920, bardzo ładny i niejustowany, delikatna patyna
II/II+
EF/EF+
3 500 zł
4 600 zł
689 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
talar 1788, Warszawa, odmiana z krótszym wieńcem, srebro 27.41 g, Plage 407, Dav. 1920, justowany, rysy w tle, delikatna patyna
III+/II-
VF+/EF-
3 500 zł
2 800 zł
690 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
talar historyczny zwany Targowickim” 1793, Grodno?, Warszawa?, srebro 27.51 g, Plage 410, Dav. 1622, minimalne ryski w tle, ale ładnie zachowany, delikatna patyna
12 500 zł
691 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
talar 6 złotowy 1794, Warszawa, Plage 373, Dav. 1623, mennicza wada blachy, drobne rysy na awersie
1 250 zł
1 000 zł
692 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
półtalar 1772, Warszawa, Plage 356, mennicza wada blachy, moneta polakierowana, nierównomierna patyna
2 500 zł
2 000 zł
693 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
półtalar 1782, Warszawa, Plage 368, bardzo rzadki (w cenniku Berezowskiego 30 złotych), ładnie zachowany, patyna
12 500 zł
14 000 zł
694 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
półtalar 1783, Warszawa, Plage 369, rzadszy rocznik, piękny egzemplarz
I/I-
UNC/UNC-
20 000 zł
16 000 zł
695 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
dwuzłotówka 1766, Warszawa, bardzo rzadki typ monety bez napisu 8 gr pod tarczą herbową, Plage 305, w cenniku Berezowskiego 100 złotych, na awersie punca Pilawa” (z k..
5 000 zł
5 000 zł
696 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
dwuzłotówka 1766, Warszawa, duże Orły w tarczy herbowej, Plage 310
500 zł
700 zł
697 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
dwuzłotówka 1768, Warszawa, Plage 313, drobna mennicza wada blachy
750 zł
1 000 zł
698 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
dwuzłotówka 1770, Warszawa, Plage 317, nieco rzadszy rocznik
III/III+
VF/VF+
500 zł
700 zł
699 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
dwuzłotówka 1774, Warszawa, Plage 324, nieco rzadszy rocznik, drobne mennicze wady blachy, patyna
1 000 zł
800 zł
700 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
dwuzłotówka 1788, Warszawa, Plage 340, na awersie drobna mennicza wada blachy, ale ładnie zachowana
750 zł
1 300 zł