Aukcja nr 52

USD/PLN: 3.240 | EUR/PLN: 4.120 | data: 10-11-2012
Jesteś w: A52
1041 NIEMCY
Norymberga -medal sygnowany OE (J L Oexlein) wybity w 1772 roku z okazji zakończenia Wielkiego Głodu w mieście, Aw: Postacie głodnych ludzi dziękujących za deszcz, na..
350 zł
300 zł
1042 ROSJA
Aleksander I -medal koronacyjny 1801, sygnowany C. Leberecht F., Aw: Popiersie w prawo i napis wokoło, Rw: Kolumna na postumencie, na niej korona, napisy wokoło i w o..
2 500 zł
23 000 zł
1043 ROSJA
medal sygnowany B AЛEKCЪEBЪ P (V. Aleksejew) z wystawy wszechrosyjskiej w Moskwie w 1882 r., Aw: Głowa Aleksandra III w prawo, na szyi litery Л.Ш.P. (L. Steinman) i n..
1 500 zł
1 200 zł
1044 ROSJA
medal autorstwa Grilicha z wystawy w Związku Sadownictwa w Rydze (ok.1890 r.), Aw: Portret kobiety w uczesaniu antycznym w lewo, w otoku gałązki z różami, Rw: W wieńc..
2 500 zł
3 200 zł
1045 WATYKAN
Benedykt XV -medal autorstwa J. Wysockiego, 1914, Aw: Popiersie papieża 3/4 w prawo i napis wokoło BENEDICTVS XV PONTIFEX MAXIMVS MCMXIV, Rw: Widok bazyliki św Piotra..
500 zł
1 200 zł
1046 WIELKA BRYTANIA
Jerzy II -medal wybity w 1739 z okazji zdobycia i złupienia przez flotę brytyjską Porto Bello w Panamie, Aw: Postać admirała Vernona na tle okrętu i armaty, napis wok..
III-
VF-
300 zł
240 zł
1047 plakieta sygnowana W.W. (Wiśniewski Wincenty Stefan); Na tle Placu Zamkowego mogiła z Orłem, z lewej strony u góry daty 1864 5/8 1916, z prawej napis CIENIOM CZŁONKÓW.. II-
125 zł
240 zł
1048 Józef Piłsudski 1926, plakieta Mennicy Państwowej autorstwa J. Aumillera, lana w brązie 258 x 169 mm, Strzałkowski Plakiety 5 (ale nie podaje tego wymiaru), bez numer.. I-
2 500 zł
2 600 zł
1049 Stanisław Staszic 1926, plakieta Mennicy Państwowej sygnowana J AVMILLER, lana w brązie 248 x 168 mm, Strzałkowski Plakiety 9 (ale nie podaje tego wymiaru), uszko do .. III+
2 000 zł
2 800 zł
1050 POLSKA
Aleksander II 1855-1881, odznaka Sołtysa Gubernii Warszawskiej 19.02.1864, z oryginalną zawieszką z łańcuchem, mosiądz
600 zł
750 zł
1051 POLSKA
II Rzeczpospolita Polska, Order Virtuti Militari V klasa, wtórnik, brąz srebrzony 38 x 38 mm, wstążka
750 zł
600 zł
1052 POLSKA
Krzyż Armii Ochotniczej -piechota 1920 r,. mosiądz srebrzony 37 x 37 mm, oryginalna wstążka z zapięciem, Stela 14.2.43.a
400 zł
1053 POLSKA
odznaka honorowa Orlęta 1928, mosiądz srebrzony 38.5 x 38.5 mm, Stela 13.13.b, nakrętka numerowana Ewidencja Orląt L 378 WŁ. BUSZEK, zielona patyna
500 zł
950 zł
1054 POLSKA
odznaka pamiątkowa Gwiazda Przemyśla 1920, na odwrocie punca wytwórcy E.M.UNGER / LWÓW METAL, biały metal 43 x 54 mm, Stela 13.63.a, brak wstążki, ładnie zachowana
500 zł
400 zł
1055 POLSKA
Krzyż Obrony Lwowa 1919, brąz z nieznacznymi śladami srebrzenia 40 x 40 mm, Stela 13.10
500 zł
1056 POLSKA
Krzyż Obrony Lwowa 1921, wariant z Mieczami i Orderem Virtuti Militari, mosiądz srebrzony 38 x 38 mm, Stela 13.12
500 zł
650 zł
1057 POLSKA
odznaka pamiątkowa Miejskiej Straży Obywatelskiej miasta Lwowa \Zasłużonemu\" 1919
400 zł
320 zł
1058 POLSKA
odznaka pamiątkowa 6 Pułku Piechoty Legionów Polskich 1916, biały metal oksydowany 41 x 36 mm Orzeł srebrny (punca na stronie odwrotnej Orła)
1 300 zł
1 040 zł
1059 POLSKA
odznaka pamiątkowa 240 Ochotniczego Pułku Piechoty, bita w mosiądzu srebrzonym 55 x 32 mm, na stronie odwrotnej numer 596 i sygnatura E M UNGER / LWÓW, Stela 14.2.42,..
2 500 zł
1060 POLSKA
odznaka pamiątkowa 49 Huculskiego Pułku Strzelców -Kołomyja, wersja jednoczęściowa, mosiądz srebrzony 40 x 40 mm, nieco uszkodzona emalia, Sawicki / Wielechowski ss 8..
1 000 zł
1 200 zł