Aukcja nr 52

USD/PLN: 3.240 | EUR/PLN: 4.120 | data: 10-11-2012
Jesteś w: A52  MEDALE  POLSKA
981 POLSKA
medal autorstwa Samuela Ammona, Gdańsk 1619, Aw: Popiersie króla w ozdobnej zbroi w prawo i napis w otoku SIGISMVNDVS III D G POLONIAE ET SVECIAE REX D PRVSSIE, Rw: W..
3 500 zł
2 800 zł
982 POLSKA
medal sygnowany S.D. (Sebastian Dadler) wybity w 1636 r. dla upamiętnienia uwolnienia Smoleńska z oblężenia Moskali, zawarcia pokoju z Turcją w 1636 r. oraz podpisani..
7 500 zł
10 500 zł
983 POLSKA
medal autorstwa J. Höhna wybity z okazji przybycia króla Jana Kazimierza do Gdańska w 1653 roku, Aw: Panorama Gdańska w oddali widocze morze z żeglującymi statkami, n..
20 000 zł
24 000 zł
984 POLSKA
medal autorstwa Jana Höhna młodszego, wybity w 1659 w Gdańsku dla uczczenia zdobycia przez wojska polskie pod wodzą Jerzego Lubomirskiego twierdzy Haupt okupowanej od..
30 000 zł
36 000 zł
985 POLSKA
medal autorstwa J. Höhna. na Pokój w Oliwie 1660 r, Aw: Klasztor Oliwski na tle rozległej panoramy, powyżej dwa anioły w obłokach trzymają cztery połączone serca i go..
III-
VF-
5 000 zł
986 POLSKA
Stanisław Leszczyński, medal 1734, sygnowany ANDRE JOY, Aw: Popiersie w wieńcu i napis wokoło STANISLAVS I ATQ II, Rw: Napis w kilku wierszach VN - VS / HOMO / PROPON..
500 zł
400 zł
987 POLSKA
medal autorstwa O. Hameraniego wybity w 1745 poświęcony monumentowi Marii Klementynie Sobieskiej żonie Jakuba III Stuarta, Aw: Popiersie papieża Benedykta XIV i napis..
500 zł
400 zł
988 POLSKA
medal Martina Heinricha Omeis’a wybity 1696 r., z okazji narodzin syna Augusta II przeszłego króla Polski Augusta III, Aw: Popiersie Krystyny Eberhardyny i napis woko..
5 000 zł
5 200 zł
989 POLSKA
medal bez daty, sygnowany F A Schega, wybity w 1747 r. z okazji ślubu Fryderyka Krystiana syna Augusta III z Marią Antonią Wittelsbach, Aw: Popiersie Fryderyka Krysti..
10 000 zł
12 000 zł
990 POLSKA
medal bez daty, sygnowany F A Schega, wybity w 1747 r. z okazji ślubu Maksymiliana III Józefa Wittelsbacha z córką Augusta III Marią Anną, Aw: Popiersie Maksymiliana ..
3 000 zł
2 800 zł
991 POLSKA
Stanisław August Poniatowski -żeton koronacyjny 1764, Aw: Korona królewska i napis HANC IVSSIT FORTVNA MERERI, Rw: Napis poziomy w 8 wierszach, srebro 30 mm, 7.05 g, ..
600 zł
1 100 zł
992 POLSKA
uchwalenie Konstytucji 3 Maja -medal autorstwa Holtzheya 1791 r., Aw: Popiersie króla Stanisława Augusta Poniatowskiego w prawo z orderem na ramieniu i napis w otoku,..
4 000 zł
7 500 zł
993 POLSKA
medal sygnowany J.N.Wirt, wybity w 1796 r., z okazji przysięgi wierności składanej przez mieszkańców Galicji, Aw: Popiersie cesarza Franciszka II i napis IMP CAES FRA..
300 zł
700 zł
994 POLSKA
Marszałek generał lord Beresford -medal upamiętniający batalię pod Albuerą z udziałem I Brygady Polskich Lansjerów 16.05.1811 r, sygnowany T. Webb i N. Brenet, Aw: Po..
500 zł
420 zł
995 POLSKA
śmierć księcia Józefa Poniatowskiego -medal autorstwa Franciszka Caunois 1813 r, Aw: Popiersie księcia w prawo i napis w otoku, Rw: Płacząca niewiasta w woalu z orłam..
400 zł
500 zł
996 POLSKA
książę Józef Poniatowski -medal autorstwa Franciszka Caunois 1813 r, Aw: Popiersie księcia w lewo, poniżej sygnatura i napis w otoku, Rw: W wieńcu laurow-dębowym napi..
700 zł
1 000 zł
997 POLSKA
książę Józef Poniatowski -medal autorstwa Franciszka Caunois 1813 r, Aw: Popiersie księcia w lewo, sygnatura na ramieniu i napis w otoku, Rw: W wieńcu laurowo-dębowym..
500 zł
900 zł
998 POLSKA
medal 1818, sygnowany PETIT F i DURANT EDIDIT poświęcony Mikołajowi Kopernikowi, Aw: Popiersie astronoma i napis wokoło NICOLAUS - COPERNICUS, Rw: Napis NATUS / TORUN..
800 zł
640 zł
999 POLSKA
Bohaterskiej Polsce -medal autorstwa Barre’a 1831 r., wybity staraniem Komitetu Brukselskiego, Aw: Dwie postacie kobiece w strojach antycznych symbolizujące Polskę i ..
600 zł
700 zł
1000 POLSKA
400 zł
320 zł