Aukcja nr 51

USD/PLN: 3.400 | EUR/PLN: 4.270 | data: 09-06-2012
Jesteś w: A51  PLAKIETY i MEDALIONY
1063 Pamięci Jana Matejki, -medalion sygnowany W. Trojanowski, Scena alegoryczna przedstawiająca klęczącego geniusza malarstwa przed kobietą symbolizyjącą historię, poniże.. II-
750 zł
950 zł
1064 Plakieta autorstwa H. Glicensteina 1903 r., -Popiersie staruszki lekko w prawo ze splecionymi dłońmi pod brodą, sygnowana H. Glicenstein oraz małymi literkami BR. ŁO.. II+
25 000 zł
1065 por. Bertold Merwin -plakieta autorstwa Jana Raszki z 1916 r.; Popiersie Merwina (właściwie Baruch Menkes) w lewo, w dolnym lewym rogu napis MERWIM / POR. LP / JR. / .. II-
1 000 zł
800 zł
1066 gen. Stanisław Puchalski -medalion autorstwa Jana Raszki z 1916 r.; Popiersie generała w prawo i napis wokoło GEN. ST. PUCHALSKI KOMENDANT LEGIONÓW POLSKICH 1916, brą.. II-
1 000 zł
1067 gen. Józef Haller -plakieta autorstwa Kazimierza Chodzinskiego (Chudzińskiego); Popiersie generała w prawo powyżej w lewym górnym rogu wklęsły napis Generał Broni / J.. II
1 000 zł
1 500 zł
1068 Plebiscyt na Górnym Śląsku i III Powstanie Śląskie -plakieta autorstwa Jana Małety z 1922 r, Scena powitania żołnierzy polskich przez powstańców i data 1922, u góry d.. II
750 zł
760 zł
1069 Matka Boska Częstochowska - plakieta Mennicy w Warszawie, niesygnowana, autorstwa S.R. Koźbielewskiego 1926 r.; Obraz Matki Boskiej Częstochowskiej i napis KRÓLOWO KO.. I
750 zł
600 zł
1070 Józef Piłsudski -plakieta Mennicy w Warszawie autorstwa J. Aumillera 1931 r.; Głowa marszałka w lewo umieszczona w medalionie, poniżej napis w 18 wierszach WSKRZESICI.. I/I-
UNC/UNC-
600 zł
480 zł
1071 Edward Śmigły-Rydz -plakieta Mennicy w Warszawie autorstwa J. Aumillera 1936 r.; Popiersie marszałka w lewo niżej napis EDWARD ŚMIGŁY-RYDZ / MARSZAŁEK POLSKI, brąz la..
6 000 zł
7 200 zł
1072 PFWG (Państwowa Fabryka Wyrobów Galwanicznych), \Pierwszy odlew 3. luty 1937 r.\" - plakieta autorstwa (prawdopodobnie) Wojciecha Jastrzębowskiego II
1 000 zł
1 050 zł