Aukcja nr 45

USD/PLN: 2.870 | EUR/PLN: 3.960 | data: 26-02-2011
587 jednostronny żeton oznaczający 1 dniówkę pracy z koniem, XIX w, mosiądz 0.58 g, 22 x 22 mm, klipa, Sikorski Pieniądz zastępczy majątków ziemskich T.VII poz. 11, rzadki III
400 zł
520 zł
588 Bieniądzice pow. Wieluń - dobra Wincentego Modzelewskiego (XVIII/XIX w.), brąz 3.68 g, 22 mm, Sikorski Pieniądz zastępczy majątków ziemskich T.I str.19-20 nie notuje .. II
300 zł
240 zł
589 nieznane dominium (koniec XIX początek XX w.) - Aw: Nominał 50 (groszy), Rw: Monogram EL (prawdopodobnie Eugeniusz Lubomirski), mosiądz 3.96 g, 22 mm, delikatna patyna III+
150 zł
590 jednostronny pieniądz dominialny? -punca 8-kątna z orzełkiem na krążku miedzianym 9.16 g, 26 mm, patyna III+
150 zł
220 zł
591 Dolna Grupa
50 fenigów obozu Jeńców Wojennych, jednostronne, żelazo 31, Menzel 10166.4
100 zł
80 zł
592 Gniezno
50 fenigów bez daty i Piła 50 fenigów 1916, cynk, Menzel 4927.2 i 12151.4, łącznie 2 sztuki
125 zł
100 zł
593 Iława
50 fenigów 1918, i Mrągowo 50 fenigów 1918, cynk, żelazo, Menzel 2835.8, i 12503.4, łącznie 2 sztuki
100 zł
80 zł
594 Sulechów
50 fenigów 1918, cynk, Menzel 14586.3
100 zł
595 Ziębice
50 fenigów 1921 (żelazo), Żagań 50 i 5 fenigów bez daty (żelazo, cynk), Nowa Ruda 25 fenigów 1918 (żelazo), Menzel 9839.10, 11945.3, 11945.1, 10049.2, łącznie 4 sztuki
III/II
VF/EF
125 zł
596 Ziębice
50, 25, 25 i 20 fenigów, ceramika, Menzel 9837.13, 9837.9 (wariant jasny i ciemny brąz) i 9837.6, łącznie 4 sztuki
200 zł
160 zł