Aukcja nr 42

USD/PLN: 2.890 | EUR/PLN: 3.940 | data: 27-02-2010
Jesteś w: A42  POLSKA  August II 1697-1733
304 August II 1697-1733
dukat wikariacki 1711, Drezno, Aw: Dwa stoły z insygniami, Rw: Król na koniu, złoto 3.48 g, Merseb 1487, Fr. 2822, ładnie zachowany
8 000 zł
305 August II 1697-1733
półdukat 1702, Lipsk, Aw: Popiersie króla w prawo i napis wokoło, Rw: Tarcze herbowe i napis wokoło, złoto 1.75 g, H-Cz. 4595, Fr. 2810
III/III+
VF/VF+
5 000 zł
4 000 zł
306 August II 1697-1733
talar 1697, Drezno, Aw: Popiersie króla z mieczem w prawo i napis, Rw: Tarcza herbowa i napis, srebro 29.12 g, Schnee 985, Dav. 7652, moneta księcia Saksoni , przyszł..
5 000 zł
7 200 zł
307 August II 1697-1733
klipa strzelecka talara 1699, Drezno, Aw: Monogram, Rw: Herkules, srebro 25.71 g, Schnee 993, Dav. 7657
5 000 zł
308 August II 1697-1733
talar 1701, Drezno, Aw: Popiersie króla i napis, Rw: Tarcza herbowa i napis, srebro 28.93 g, Schnee 996, Dav. 7656, lekka korozja w tle
4 000 zł
3 200 zł
309 August II 1697-1733
talar 1702, Lipsk, Aw: Krzyż Orderu Danebroga na tle monogramu króla i napis wokoło, Rw: Tarcza herbowa i napis wokoło, srebro 27.41 g, Schnee 998, Dav. 1614, drobne ..
12 500 zł
12 500 zł
310 August II 1697-1733
talar wikariacki 1711, Drezno, Aw: Dwa stoły z insygniami, Rw: Król na koniu, srebro 28.88 g, Schnee 1011, Dav. 2654, ciemna patyna
3 500 zł
311 August II 1697-1733
talar 1727, Drezno, Aw: Napis, Rw: Cyprys, srebro 29.06 g, Schnee 1021, Dav. 2661, moneta wybita z okazji śmierci królowej Krystyny Eberhardyny, ciemna patyna
7 500 zł
7 200 zł
312 August II 1697-1733
talar 1730, Drezno, Aw: Popiersie króla i napis, Rw: Dwie tarcze herbowe i napis, srebro 29.02 g, Schnee 1015, Dav. 2653, patyna
II-/III+
EF-/VF+
6 000 zł
313 August II 1697-1733
2/3 talara (gulden) 1697, Drezno, litery I - K pod tarczą herbowa, Merseb. 1388, Dav. 817, moneta księcia Saksoni, przyszłego króla Polski, ładnie zachowany egzemplar..
1 500 zł
2 200 zł
314 August II 1697-1733
2/3 talara (gulden) 1698, Drezno, Merseb. 1418, Dav. 819, ładny egzemplarz
II/II+
EF/EF+
2 500 zł
3 800 zł
315 August II 1697-1733
2/3 talara (coselgulden) 1706, Drezno, Merseb. 1451, Dav. 821, patyna
III/III+
VF/VF+
1 500 zł
316 August II 1697-1733
2/3 talara (coselgulden) 1707, Drezno, Merseb. 1451, Dav. 821, patyna
1 800 zł
317 August II 1697-1733
2/3 talara (gulden) 1708, Drezno, z popiersiem króla na awersie i z monogramem AR na rewersie, Merseb. 1460, Dav. 823, drobna wada blachy, patyna, rzadki
6 000 zł
6 400 zł
318 August II 1697-1733
grosz \z motylem\" bez daty (1709)
5 000 zł
5 000 zł