Aukcja nr 42

USD/PLN: 2.890 | EUR/PLN: 3.940 | data: 27-02-2010
Jesteś w: A42  POLSKA  Zygmunt II August 1545-1572
110 Zygmunt II August 1545-1572
półtalar bez daty cesarza Karola V wybity w mennicy w Neapolu z kontrmarką mennicy wileńskiej 15 SA 64, Aw: Popiersie i napis CAROLVS V ROMA IMP, Rw: Tarcza herbowa i..
20 000 zł
16 000 zł
111 Zygmunt II August 1545-1572
czworak 1566, Wilno, odmiana napisu L / LITV, Ivanauskas 10SA12-2, ciemna patyna
400 zł
320 zł
112 Zygmunt II August 1545-1572
czworak 1566, Wilno, odmiana napisu L / LIT, Ivanauskas 10SA11-2, wada bicia, patyna
300 zł
240 zł
113 Zygmunt II August 1545-1572
czworak 1569, Wilno, odmiana napisu L / LITV, Ivanauskas 10SA37-3, piękny egzemplarz
I-/II+
UNC-/EF+
1 250 zł
2 100 zł
114 Zygmunt II August 1545-1572
czworak 1569, Wilno, odmiana napisu L / LITV, Ivanauskas 10SA37-3
750 zł
600 zł
115 Zygmunt II August 1545-1572
trojak 1565, Tykocin lub Wilno, Iger V.65.d R5, Ivanauskas 9SA60-9, T. 15, rzadka moneta z cytatem z psalmu zwana trojakiem szyderczym
3 000 zł
6 200 zł
116 Zygmunt II August 1545-1572
grosz na stopę litewską 1546, Wilno, Ivanauskas 6SA12-6, T. 3, ładnie zachowany
750 zł
1 150 zł
117 Zygmunt II August 1545-1572
grosz na stopę polską 1548, Wilno, Ivanauskas 5SA4-2, piękny egzemplarz
1 500 zł
2 300 zł
118 Zygmunt II August 1545-1572
grosz na stopę litewską 1555, Wilno, Ivanauskas 6SA22-7, T. 15, rzadki, patyna
1 500 zł
1 850 zł
119 Zygmunt II August 1545-1572
półgrosz 1546, Wilno, w literach A brak poprzeczek, Ivanauskas 4SA22-7, bardzo ładnie zachowany
150 zł
440 zł
120 Zygmunt II August 1545-1572
półgrosz 1547, Wilno, Ivanauskas 4SA34-12, pięknie zachowany
150 zł
300 zł
121 Zygmunt II August 1545-1572
półgrosz 1554, Wilno, Ivanauskas 4SA51-16, T. 12, rzadki i piękny
750 zł
1 450 zł
122 Zygmunt II August 1545-1572
półgrosz 1554, Wilno, Ivanauskas 4SA51-16, T. 12, rzadki
500 zł
1 150 zł
123 Zygmunt II August 1545-1572
półgrosz 1555, Wilno, Ivanauskas 4SA55-16, nieco rzadszy rocznik, ładnie zachowany
I/I-
UNC/UNC-
250 zł
200 zł
124 Zygmunt II August 1545-1572
półgrosz 1556, Wilno, Ivanauskas 4SA59-16, wyśmienity stan zachowania
200 zł
620 zł
125 Zygmunt II August 1545-1572
półgrosz 1557, Wilno, Ivanauskas 4SA68-16, wyśmienity stan zachowania
200 zł
620 zł
126 Zygmunt II August 1545-1572
półgrosz 1562, Wilno, herb Topór na rewersie u dołu, Ivanauskas 4SA127-34, T. 3, rzadki, ciemna patyna
300 zł
480 zł
127 Zygmunt II August 1545-1572
półgrosz 1566, Tykocin, Ivanauskas 4SA177-48, T.12, bardzo rzadki
800 zł
1 350 zł
128 Zygmunt II August 1545-1572
denar 1551, Gdańsk, H-Cz. 7134 R6, T. 25, bardzo rzadka moneta w wyśmienitym stanie zachowania
750 zł
2 200 zł
129 Zygmunt II August 1545-1572
denar 1556, Wilno, odmiana z małą datą, Ivanauskas 2SA15-6, T. 6, patyna
100 zł
80 zł