Aukcja 33 / 1064

USD/PLN: 3.290 | EUR/PLN: 3.860 | data: 03-12-2005
Jesteś w: A33  ORDERY I ODZNAKI  ROSJA

Krzyż Orderu Orła Białego, złoto, punce I K (Julius Keibel -II połowa XIX w), oraz 56 (56 zołotników -próba 585), wymiary 94 x 60 mm, 86.23 g, w oczach i małych koronach orła drobne rubiny, emalia, czerwona, biała, niebieska i czarna. Uszkodzenia emalii zwłaszcza na wstędze łączącej głowy orła z koroną, dodatkowe punce -na lewej łapie orła punca 56, na prawej łapie orła punca I K, po upadku Powstania Listopadowego polski Order Orła Białego ukazem cara Mikołaja I z dnia 17/29 listopada 1831 roku został zaliczony do systemu orderów rosyjskich i zaszeregowany na trzecim miejscu po orderach św. Andrzeja i Aleksandra Newskiego

Numer: 1064
Opis: ROSJA. Krzyż Orderu Orła Białego, złoto, punce I K (Julius Keibel -II połowa XIX w), oraz 56 (56 zołotników -próba 585), wymiary 94 x 60 mm, 86.23 g, w oczach i małych koronach orła drobne rubiny, emalia, czerwona, biała, niebieska i czarna. Uszkodzenia emalii zwłaszcza na wstędze łączącej głowy orła z koroną, dodatkowe punce -na lewej łapie orła punca 56, na prawej łapie orła punca I K, po upadku Powstania Listopadowego polski Order Orła Białego ukazem cara Mikołaja I z dnia 17/29 listopada 1831 roku został zaliczony do systemu orderów rosyjskich i zaszeregowany na trzecim miejscu po orderach św. Andrzeja i Aleksandra Newskiego
Stan: II, Extremely Fine
Data sprzedaży: 03-12-2005
Cena szacunkowa: 20 000 zł
Cena wywoławcza: 16 000 zł
Cena wylicytowana: 103 000 zł
Ilość odsłon: 12073