Aukcja nr 23
USD/PLN: 4.100 | EUR/PLN: 3.770 | data: 24-02-2001
783 | POLSKA papież Jan Paweł II- I Pielgrzymka do Polski- medal autorstwa Stanisławy Wątróbskiej 1979 r., Aw: Popiersie papieża w lewo i napis w otoku, sygn. SW, Rw: Matka Boska .. |
I UNC |
1 600 zł 1 650 zł
784 | POLSKA medal wybity z okazji rocznicy 60-tych urodzin papieża Jana Pawła II, 1980 r., Aw: Popiersie trzy czwarte w prawo i napis w otoku PAPST JOHANNES PAUL II ZUM 60.GEBURT.. |
St. Lustrz. |
300 zł 380 zł
785 | ANGLIA medal satyryczny na angielski Parlament- XVIII w., Aw: Połączone dwie głowy jedna w birecie, druga w kaptu- rze i napis w otoku O WHY SO FICKLE, Rw: Połączone siedem .. |
150 zł 120 zł
786 | FRANCJA zestaw 91 medali ilustrujących znane i wybitne postacie z całego świata; z Polaków jest Kościuszko i Kopernik, Aw: Portret opisanej osobistości, Rw: Poziomo daty urod.. |
I UNC |
15 000 zł 13 500 zł
787 | KURLANDIA Piotra Biron- założenie gimnazjum w Mitawie 1775 r.- medal autorstwa Nikolausa Georgi, Aw: Popiersie księ- cia w zbroi i płaszczu w prawo i napis w otoku, pod popiers.. |
I- UNC- |
1 500 zł 1 200 zł
788 | NIEMCY medal religijny autorstwa Sebastiana Dadlera 1635 r., Aw: W wieńcu z obłoków Dziecię Jezus z jabłkiem królewskim i ręką w geście błogosławieństwa, napis w otoku IESVS.. |
1 500 zł |
789 | ROSJA medal zaślubinowy carewicza Aleksandra z Marią Aleksandrowną- księżniczką hesko-darmsztadzką i reńską 1841 r., sygn. H. Gube, Aw: Popiersia pary wielkoksiążęcej w lew.. |
II+ EF+ |
1 500 zł 2 300 zł
790 | ROSJA medal za nienaganną służbę w policji, Aw: Popiersie Mikołaja II w lewo i napis w otoku, Rw: Napis pozio- my, wokół ozdobny wieniec i uszko do zawieszenia, Czepurnow 9.. |
I- UNC- |
300 zł 330 zł
791 | ROSJA medal na przyjaźn rosyjsko-ormiańską, sygn. Żakard 1915 r., Aw: Ozdobny krzyż ormiański i napis rosyjski, dalej napis ormiański, Rw: Pod szerokim Orłem Rosyjskim napi.. |
II- EF- |
150 zł 170 zł
792 | ŚLĄSK Jerzy Wilhelm Brzeski- medal autorstwa Samuela Kollera wybity w 1675 roku z okazji śmierci ostatniego Piasta, Aw: Popiersie księcia w zbroi, z długimi włosami i napis.. |
1 500 zł |
793 | ŚLĄSK Jerzy Wilhelm Brzeski- medal autorstwa Samuela Kollera wybity w 1675 roku z okazji śmierci księcia, Aw. i Rw. j.w., Więcek 29, F.u.S.1981, srebro 32 x 29 mm, 8.59 g, .. |
1 200 zł |