Aukcja nr 19

USD/PLN: 4.250 | EUR/PLN: 4.420 | data: 06-11-1999
Jesteś w: A19  LITERATURA
1051 M. Bernhart- Medaillen und Plaketten, 272 str., 151 ilustracji w tekście, Berlin 1920, twarda oprawa
180 zł
1052 B. Bolcewicz- Katalog numizmatów Nr 4 Księgarni Antykwarycznej B. Bolcewicza, 59 str., wycena i rzadkości w tekście, Warszawa 1896, oprawa kartonowa, bardzo ciekawy i..
120 zł
130 zł
1053 N. I. Czepurnow- Rossijskije nagradnyje medali 1702 - 1917, 552 str. ilustracje w tekście, Czeboksary 1993- 1995, twarda oprawa, półskórek ze złoceniami, bardzo cieka..
280 zł
1054 H. Dannenberg- Münzgeschichte Pommerns im Mittelalter, 188 str., 39 tablic, Berlin 1893- 1896, całość w jednej oprawie, tekst i uzupełnienia dwustronna kopia kserogra..
360 zł
1055 B. Engel- Die Mittelalterlichen Siegel der Fürsten der Geistlichkeist und des Polnischen Adels im Thorner Rathsarchive, 25 str, 4 tablice, Gdańsk 1902, okładka karton..
60 zł
70 zł
1056 Firlejowie- odbitka z Polskiego Słownika Biograficznego, 80 str. i 1 tablica genealogiczna, Kraków 1948, oprawa kartonowa
40 zł
1057 F. Friedensburg- Schlesiens Münzgeschichte im Mittelalter, Band 12, 13 und 23 aus Codex Diplomaticus Silesiae 1887- 1904, 112 + 322 + 70 str., 19 tablic, reprint Lips..
360 zł
1058 M. Gumowski- Maciej Schilling- pierwszy artysta medaljer polski z XVI wieku, 17 str., 8 tablic, Toruń 1927, oprawa kartonowa
60 zł
120 zł
1059 M. Gumowski- Jan Dantyszek i jego medale, 19 str. i 4 tablice, Toruń 1929, oprawa kartonowa
40 zł
90 zł
1060 M. Gumowski- Mennica Toruńska, 18 str., Herb i piczęcie miasta Torunia, 22 str., 2 tablice, Toruń 1934, oprawa kartonowa, ładnie zachowane, razem 2 publikacje
120 zł
200 zł
1061 M. Gumowski- Bolesław Chrobry w Czechach . Denary św. Wojciecha, 34 str., ilustracje w tekście, Kraków 1935, oprawa kartonowa
60 zł
140 zł
1062 M. Gumowski- Trzy serie portretów jagiellońskich, 31 str. 12 tablic, Kraków 1938, oprawa kartonowa, piękny stan zachowania
80 zł
64 zł
1063 M. Gumowski- Najstarsze pieczęcie miast polskich XIII i XIV wieku, 286 str. 45 tablic w tekście, Toruń 1960, twarda oprawa
120 zł
130 zł
1064 A. Hniłko- Włosi w Polsce- Tytus Liwiusz Boratyni, 80 str., 5 tablic, Kraków 1923, oprawa kartonowa
60 zł
48 zł
1065 Cz. Kamiński, J. Kurpiewski- Katalog monet polskich 1587- 1632- Zygmunt III Waza, 515 str., ilustracje i wycena w tekście, Warszawa 1990, oprawa kartonowa, ładny egze..
120 zł
96 zł
1066 R. Mękicki- Ceny amatorskie monet bitych dla prowincji polskich przez Austryę i Prusy, monet Wolnego Miasta Gdańska etc.., 28 str., 1 tablica, Lwów 1907, oprawa papie..
30 zł
200 zł
1067 R. Mękicki- Medale grunwaldzkie, 36 str., ilustracje w tekście, Lwów 1911, oprawa kartonowa
50 zł
65 zł
1068 R. Mękicki- Mennica Lwowska w latach 1656- 1657, 19 str., ilustracje w tekście, Lwów 1932, oprawa kartonowa
60 zł
110 zł
1069 L. Mikocki- Catalogue d' une grande et tr¯s belle collection de Monnaies et Medailles Polonaises...188 str., 4 tablice, Wien 1850, wklejone kartki z zapiskami, podkle..
800 zł
820 zł
1070 Muzeum Narodowe w Krakowie- Przewodnik po Muzeum im hr. Emeryka Hutten-Czapskiego w Krakowie, 119 str., Kraków 1908, twarda oprawa, ciekawy opis kolekcji E. Hutten- C..
120 zł
96 zł