Aukcja nr 19

USD/PLN: 4.250 | EUR/PLN: 4.420 | data: 06-11-1999
Jesteś w: A19  MEDALE
775 POLSKA
medal autorstwa Sebastiana Dadlera wybity w Gdańsku w 1637 r., z okazji zaślubin króla Władysława IV z Cecylią Renatą, Aw: Król z królową ze splecionymi dłońmi, nad n..
5 000 zł
9 000 zł
776 POLSKA
medalik wybity z okazji koronacji żony Władysława IV, Ludwiki Marii Gonzagi w 1646 r., Aw: W kwadracie napis pozio- my: LVDOV. MAR. D. GONZAG. VES... AN 1646 IVL 15, ..
500 zł
777 POLSKA
medal autorstwa Jan Höhna jun. wybity z okazji koronacji Michała Korybuta Wiśniowieckiego, Aw: Popiersie w wieńcu na głowie i peruce w prawo i napis: MICHAEL D. G. RE..
I/II
UNC/EF
5 000 zł
4 600 zł
778 POLSKA
medal autorstwa Jana Höhna jun. wybity w 1670 r. z okazji przymierza Polski i Austrii, Aw: Popiersie Michała Korybuta Wiśniowieckiego w peruce i wieńcu laurowym na gł..
I/II
UNC/EF
12 000 zł
12 900 zł
779 POLSKA
medalik koronacyjny królowej Eleonory Marii 1670 r., Aw: Personifikacja Religii w powozie ciągniętym przez Sprawiedli- wość, w odcinku monogram EMR, Rw: Poziomy wielo..
150 zł
190 zł
780 POLSKA
medal wybity w 1674 r. z okazji elekcji Jana III Sobieskiego, Aw: Popiersie w todze i wieńcu laurowym w prawo i napis w otoku: IOHANNES III REX POL, Rw: Tarcza pod ko..
1 000 zł
800 zł
781 POLSKA
medal autorstwa J. Kittela medaliera wrocławskiego bity w Niemczech z okazji Odsieczy Wiedeńskiej w 1683 r., Aw: Widok Wiednia i napis u góry: DAS IST GOTTES FINGEL, ..
400 zł
520 zł
782 POLSKA
medal Liwiusza Odescaldiego- kandydata do korony polskiej po śmierci Sobieskiego, Aw: Popiersie z długimi włosami w prawo i napis: LIVIVS ODESCALCVS, Rw: Geniusz stoj..
700 zł
783 POLSKA
medal na zaślubiny Fryderyka Augusta (późniejszego Augusta III) z córką cesarza Józefa w 1719 r., Aw: Ukoronowany orzeł w locie z medalionem portretowym w dziobie i n..
400 zł
550 zł
784 POLSKA
medal wybity z okazji śmierci Augusta II w 1733 r. autorstwa Petera Paula Wernera i Daniela Sieverta, Aw: Dwie płaczące kobiety (personifikacje Polski i Litwy) przy t..
3 500 zł
2 800 zł
785 POLSKA
medal hołdowniczy miasta Freyberg z okazji wstąpienia na tron Augusta III 1733 r., autorstwa J.W. Höcknera, Aw: Popier- sie i napis w otoku, pod popiersiem napis i da..
1 800 zł
2 550 zł
786 POLSKA
medal wybity z okazji zaślubin córki Augusta III Marii Amalii z Karolem III- królem Neapolu sygn. H.P. Groskurt, 1738 r., Aw: Popiersia małżonków zwrócone do siebie i..
1 200 zł
787 POLSKA
medal koronacyjny Stanisława Augusta autorstwa T. Pingo 1764 r., Aw: Popiersie w prawo i napis w otoku: STANISLAUS AUGUSTUS D.G. REX POLONIAE M.D. LITH, na szyi T. PI..
500 zł
400 zł
788 POLSKA
medal nagrodowy autorstwa Holzhaeussera MERENTIBUS, Aw: Głowa Stanisława Augusta w prawo i napis: STANIS- LAUS AUGUSTUS D.G. REX POLONIAE, pod głową litery I.P.H., Rw..
III-
VF-
150 zł
200 zł
789 POLSKA
medal autorstwa J.F. Holzhaeussera dedykowany królowi przez członków Komisji Menniczej i upamiętniający reformę monetarną, wybity w 1766 r., Aw: Minerwa trzymająca me..
3 500 zł
2 800 zł
790 POLSKA
medal autorstwa J.F. Holzhaeussera dedykowany królowi przez członków Komisji Menniczej i upamiętniający reformę monetarną, wybity w 1766 r., opis j.w., srebro 67 mm, ..
3 500 zł
2 800 zł
791 POLSKA
medal nagrodowy autorstwa J.F. Holzhaeussera przyznawany przez króla osobom, które wspierały go w okresie walk z Kon- federacją Barską 1770 r., Aw: Głowa króla w opas..
700 zł
820 zł
792 POLSKA
medal wybity dla upamiętnienia zasług Karola Wyrwicza- pedagoga i rektora Kolegium Jezuickiego w Warszawie w 1772 r. sygn.J.F. Holzhaeusser, Aw: Popiersie w prawo i n..
1 800 zł
1 450 zł
793 POLSKA
medal z okazji budowy kościoła ewangelicko-augsburskiego św. Trójcy w Warszawie w 1778 r, sygn. J.F. Holzhaeusser, Aw: Projekt fasady kościoła i napis w otoku: QUICUN..
II/III
EF/VF
1 200 zł
1 450 zł
794 POLSKA
żeton z okazji przyłączenia Galicji i Lodomerii do Austrii w 1773 r., Aw: Tarcza herbowa Galicji i Lodomerii oraz Księstwa Oświęcimskiego, Rw: Napis poziomy: GALICIA ..
80 zł
160 zł