Aukcja nr 16

USD/PLN: 3.400 | EUR/PLN: 3.951 | data: 21-11-1998
Jesteś w: A16  ŚREDNIOWIECZE
96 ANGLIA
Aethelred II 978-1016, denar, mennica Stamford, Aw: Popiersie w lewo i napis: EDELRED REX AN, Rw: Krzyż dwunit- kowy i napis: XSPERTGAR MO STA (Swertgar- Stamford), N..
400 zł
370 zł
97 ANGLIA
Knut II 1016-1035, denar, mennica w Norwich, Aw: Popiersie w hełmie z berłem i w płaszczu w lewo, wokół napis: CNVT RECX, Rw: Mały podwójny krzyż i napis w otoku: SIR..
250 zł
265 zł
98 CZECHY
Wratisław II 1086-1092, denar, Aw: Półpostać na wprost, głowa w prawo i napis: WRATIZLVS, Rw: Ręka z lancą w lewo i napis w otoku: WENCEZLAVS, Cach 354, 0.74 g.
125 zł
100 zł
99 CZECHY
Wacław II król czeski, brakteat bity przed 1300 r., Postać na wprost z berłem i palmą w dłoniach, Cach 863, 0.45 g.
300 zł
100 CZECHY
Jan Luksemburski 1310-1346, grosz praski, Aw: Korona i napis wokół: IOHANNES PRIMVS DEI GRATIA REX BOEMIE, Rw: Lew Czeski w lewo i napis: GROSSI PRAGENSES, Castelin ..
III-
VF-
60 zł
101 LITWA
sztabka litewska starszy typ, koniec XII- XV wiek, obły pręt z 5 nacięciami długości 153 mm, waga 102.34 g., R. Kiersnowski- Najdawniejsze monety polskie- WN R.XXVIII..
2 500 zł
3 100 zł
102 LITWA
sztabka litewska starszy typ, j.w., obły pręt z 5 nacięciami długości 144 mm, waga 102.77 g., Kiersnowski j.w.,stara patyna
2 500 zł
3 500 zł
103 LITWA
Witold, denar z lat 1401-1430, Aw: Grot włóczni. Rw: Kolumny, Kiersnowski j.w., typ II, 0.26 g.
80 zł
80 zł
104 LITWA
Witold, denar z lat 1401-1430, j.w., Kiersnowski j.w., typ II, 0.31 g.
80 zł
290 zł
105 LITWA
Kazimierz Jagiellończyk lub Świdrygiełło, denar, Aw: Jeździec w prawo, Rw: Kolumny, Kiersnowski j.w., typ III, Gum.34, 0.43 g.
300 zł
680 zł
106 LITWA
Kazimierz Jagiellończyk lub Świdrygiełło, denar, Aw: Jeździec w prawo, Rw: Kolumny, Kiersnowski j.w., typ III, Gum.35, 0.37 g.
350 zł
520 zł
107 NIEMCY
Augsburg- biskup Liutolf 989-996, denar, Aw: Krzyż równoramienny, w polu kulka i dwie kropki i napis w otoku: EPS LVTOL DVS, Rw: Kapliczka i napis w otoku: AVGVSTA, p..
300 zł
460 zł
108 NIEMCY
100 zł
100 zł
109 NIEMCY
Magdeburg- król Otto III i Adelajda, denar, Aw: Krzyż równoramienny, w polu ODDO, w otoku DVNRA REX, Rw: Kap- liczka i napis: AHLHT.., Dbg1167, 1.51 g.
100 zł
80 zł
110 NIEMCY
Magdeburg- król Otto III i Adelajda, denar, Aw: Krzyż równoramienny, w polu ODDO, w otoku DITIRA REX, Rw: Kap- liczka i napis: ..TEAHL, Hatz typ V.1A, 1.47 g.
150 zł
111 NIEMCY
Dolna Saksonia, brakteat, Róża, 0.23 g.
III-
VF-
100 zł
112 POLSKA
denar jednostronny typu Otto i Adelajdy bity na ziemiach polskich, X- XI w., Kapliczka , 1.25 g.
III-
VF-
300 zł
113 POLSKA
denar krzyżowy X-XI w.; Aw: Krzyż równoramienny, w polu 4 kulki, w otoku kreski, krzyż i kółko z kropką, Rw: Kap- liczka CNP 329, 1.40 g.
300 zł
330 zł
114 POLSKA
denar krzyżowy X-XI w.; Aw: Kapliczka; wokół krzyżyk, kółka i kreski, Rw: Krzyż równoramienny, w otoku 2 krzyże i kółko, CNP 333, 1.22 g.
125 zł
100 zł
115 POLSKA
denar krzyżowy jednostronny X-XI w.; Krzyż równoramienny, w otoku z perełek, 2 małe krzyże i kółko przedzielone kreskami CNP 367, 1.29 g.
300 zł
240 zł