Aukcja nr 12

USD/PLN: 2.800 | EUR/PLN: 3.620 | data: 23-11-1996
Jesteś w: A12  LITERATURA NUMIZMATYCZNA
1116 M. Gumowski- Monety polsko-saskie, 23 str. 7 tablic, Kraków 1910, twarda oprawa, odbitka kserograficzna
50 zł
1117 M. Gumowski- Podręcznik numizmatyki polskiej, 296 str. 80 tablic, Kraków 1914, oprawa półskórek ze złoceniami,tablice nieoryginalne
250 zł
1118 M. Gumowski- Pieczęcie śląskie, S. Mikucki- Heraldyka Piastów śląskich, str. 247-552, ilustracje w tekście, nadbitkaz Historii Śląska, Kraków 1936, oprawa półskórek z..
150 zł
270 zł
1119 M. Gumowski- Fałszerstwa monetarne Fryderyka II, 71 str. Poznań 1948, oprawa broszurowa
60 zł
1120 M. Gumowski- Dzieje mennicy toruńskiej, 188 str., ilustracje w tekście, Toruń 1961. oprawa półskórek ze złoceniami
120 zł
1121 M. Kamiński, E. Kopicki, J. Kurpiewski, J. Żukowski- Katalog monet polskich 1649-1864, Warszawa 1976-1980-1982,trzy katalogi oprawione w półskórek ze złotymi napisami..
200 zł
1122 N. Kardakoff- Katalog der Geldscheine von Russland und der Baltischen Staaten 1769-1950, 444 str., Berlin 1953,wydanie rosyjsko-niemieckie, wycena w tekście, reprint,..
100 zł
80 zł
1123 W. Kowalczyk, A. Kopydłowska- Medale Mennicy Państwowej 1946-1983, 155 + 184 + 190 str. fotografie w tekście,Warszawa 1974, 1979, 1986, oprawa półskórek ze złoceniami
180 zł
145 zł
1124 K. Plage- Monnaies frappees pour le Royaume de Pologne en 1815 a 1864, 49 str., 38 tablic, Kraków 1902, twardaoprawa
360 zł
410 zł
1125 A. Platbarzdis- Die königlich schwedische Münze in Livland- Das Münzwesen 1621-1710, 536 str, ilustracje w tekście,Stockholm 1968, oprawa broszurowa
120 zł
100 zł
1126 E. Raczyński- Gabinet medalów polskich- medale panowania Władysława IV, Jana Kazimierza, Michała Korybutai Jana III Sobieskiego, tom II, 397 str., 260 medali opisanyc..
350 zł
280 zł
1127 S. Sajauskas, D. Kaubrys- Lietuvos Dzidziosios Kunigaikstystes numizmatika- Monety Wielkiego Księstwa Litews-kiego, 455 str. liczne fotografie w tekście, Wilno 1993, ..
180 zł
145 zł
1128 M. Stahr- Medale Wazów w Polsce 1587-1668, 247 str., ilustracje w tekście, Ossolineum 1990, oprawa kartonowa,najbardziej aktualna monografia medali okresu Wazów w Pol..
45 zł
1129 W. Steguweit- Geschichte der Münzstätte Gotha vom 12. bis zum 19. Jh., 263 str., ilustracje w tekście, Weimar 1987,twarda oprawa z obwolutą
80 zł
1130 W.W. Uzdenikow- Moniety Rossii 1700-1917, 502 str., ilustracje w tekście, Moskwa 1985, twarda oprawa
60 zł