Aukcja nr 12

USD/PLN: 2.800 | EUR/PLN: 3.620 | data: 23-11-1996
Jesteś w: A12  MEDALE
728 Polska
Rozejm w Sztumskiej Wsi 1635- medal autorstwa S. Dadlera i J. Höhna sen., Aw: Alegorie Wiary z tarczą słonecznąi Pobożności z gałązką na tle panoramy Gdańska; u góry ..
600 zł
860 zł
729 Polska
medal sygn. IH (Jan Höhn sen.) wybity w 1637 r. na pamiątkę wojen prowadzonych z Moskwą, Turcją i Szwecją przezkróla Władysława IV, Aw: Nagi Herkules z maczugą w lewe..
30 000 zł
24 000 zł
730 Polska
medal Władysława IV z 1639 r., autorstwa S. Dadlera, Aw: Popiersie króla Władysława IV na wprost i napis wokół,Rw: Król stojący przy obelisku; wokół napis: HONOR VIRT..
1 000 zł
920 zł
731 Polska
medal elekcyjny Jana III Sobieskiego b.d. (1674 r) autorstwa J. Höhna jun., Aw: Popiersie króla w wieńcu laurowymi zbroi; w otoku napis, Rw: Orzeł z z herbem Sobieski..
4 000 zł
5 900 zł
732 Polska
medalik autorstwa C.J. Leherra wybity prawdopodobnie w 1683 r. z okazji Zwycięstwa Wiedeńskiego, Aw: Popiersiekróla i napis: IOH III REX POL, Rw: Korona królewska z d..
200 zł
260 zł
733 Polska
medalik koronacyjny Augusta II Sasa, sygn. CW (Christian Wermuth), wybity w 1697 r., Aw: Popiersie króla i napiswokół, Rw: Lecący orzeł z insygniami koronacyjnymi w d..
200 zł
390 zł
734 Polska
koronacyjny Augusta II Sasa, sygnowany GH (Georg Hautsch), wybity w 1697 r. w Norymberdze, Aw: Popiersiekróla w ozdobnej zbroi i płaszczu i napis wokół, Rw: Król prze..
2 000 zł
2 900 zł
735 Polska
medal koronacyjny Augusta II Sasa, wybity w 1697 r., sygn. MO (Martin Heinrich Omeis- medalier drezdeński), Aw:Popiersie króla w ozdobnej zbroi i napis wokół, Rw: Okr..
2 400 zł
3 000 zł
736 Polska
medal sygnowany HF WERMUTH F, wybity w 1736 r., na pamiątkę jedynego udanego Sejmu za panowania AugustaIII, Aw: Popiersie króla w ozdobnej zbroi i napis: AUGUSTUS III..
650 zł
920 zł
737 Polska
medal wybity z okazji zaślubin Fryderyka Christiana syna Augusta III z Antoinettą córką Karola VII bawarskiego, Aw:Popiersie Augusta III i napis wokół, Rw: Popiersia ..
600 zł
480 zł
738 Polska
żeton koronacyjny, wybity w Toruniu w 1764 r., Aw: Korona królewska i napis wokół: HANC IVSSIT FORTVNAMERERI, Rw: Napis w ośmiu wierszach: STANISLAVS.., H-Cz.3030, sr..
200 zł
200 zł
739 Polska
medal sygnowany IPHF (Jan Filip Holzhaeusser) wybity w 1774 r. na pamiątkę przekazania w 1773 r. przez księstwokurlandzkie skarbowi Rzeczypospolitej sumy 50.000 talar..
600 zł
700 zł
740 Polska
medal sygnowany P Holzhaeusser F, wybity w 1780 r. dla upamiętnienia zasług biskupa warmińskiego IgnacegoKrasickiego, Aw: Popiersie Krasickiego i napis wokół, Rw: W w..
200 zł
250 zł
741 Polska
medal sygnowany IPHF (Jan Filip Holzhaeusser) wybity w 1781 r., na zlecenie korpusu artylerii wojsk polskich ku czcigen. Alojzego Fryderyka Brühla z okazji urodzin je..
200 zł
420 zł
742 Polska
medal sygnowany IPHF (Jan Filip Holzhaeusser) wybity w 1787 r. w uznaniu zasług księdza Michała Ossowskiego-twórcy handlu czarnomorskiego, Aw: Popiersie księdza i nap..
4 700 zł
743 Polska
medal sygnowany FL (Friedrich Loos- medalier berliński) wybity w 1789 r. ofiarowany królowi przez posła pruskiegoLuchesiniego dla upamiętnienia sejmu, który uchwalił ..
200 zł
340 zł
744 Polska
medal sygnowany IPHF (Jan Filip Holzhaeusser) wybity 1790 roku dla uczczenia zasług marszałka SejmuCzteroletniego Stanisława Małachowskiego, Aw: Popiersie marszałka i..
1 000 zł
2 050 zł
745 Polska
medal sygnowany IPH (Jan Filip Holzhaeusser) wybity w 1792 roku na pamiątkę położenia kamienia węgielnego podbudowę kościoła św. Opatrzności w Warszawie symbolu Konst..
1 000 zł
1 400 zł
746 Polska
medal nagrodowy b.d., sygn. IPH (Jan Filip Holzhaeusser), Aw: Głowa króla i napis w otoku: STANISLAUS.., Rw:Tarcza herbowe Polski i Litwy z herbem Ciołek pośrodku, po..
900 zł
1 050 zł
747 Polska
medal j.w., brąz 40.5 mm. 38.73 g., piękna ciemna patyna
300 zł
520 zł